- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sanitary Napkin Vending Machine
Sanitary Napkin Vending Machine
Pioneers in the industry, we offer coin operated sanitary napkin dispenser, coin operated sanitary pad vending machine, automatic sanitary pad dispenser machine, electric type sanitary napkin vending machine, washroom sanitary napkin automatic vending machine and battery backup sanitary pad dispenser machine from India.
Coin Operated Sanitary Napkin Dispenser
Product Price: Rs 10,000 / unitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 unit
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 20 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Usage/Application | Schools & Colleges |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | Public Toilet, Mall, College, Office, School, Hospital, Metro Station |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Brand | riya |
| Machine Type | Automatic |
| Automation Grade | Manual |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Coin Operated Sanitary Pad Vending Machine
Product Price: Rs 16,500 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | School, Office, Mall, Public Toilet, College, Hospital, Metro Station |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 30/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Sanitary Pad Dispenser Machine
Product Price: Rs 8,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 30 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Public Toilet, Mall, Office, Metro Station, Hospital, School, College |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 8 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Automatic |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 30/Week
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Electric Type Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 18,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 90 |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Metro Station, Office, School, Hospital, Public Toilet, Mall, College |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 100/Month
- Delivery Time: 3-5 days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Washroom Sanitary Napkin Automatic Vending machine
Product Price: Rs 15,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Office, School, Mall, College, Metro Station, Hospital, Public Toilet |
| Coin Selection | 2 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 400/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Battery Backup Sanitary Pad Dispenser Machine
Product Price: Rs 16,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Free Dispense |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Office, College, Metro Station, School, Mall, Public Toilet |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy FaceMask/Gloves mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 2000/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Manual Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 8,999 / unitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 unit
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Manual |
| Storage Capacity | 100 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Automation Grade | Manual |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | Mall, Public Toilet, Metro Station, Office, Hospital, College, School |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 200/month
- Delivery Time: 3 to 5 days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Sanitary Napkin Incinerator
Product Price: Rs 19,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Daily Capacity | 200 items/day |
| Power Rating | 0.5 kW |
| Mounting | Wall Mounted |
| Capacity | 20/per time |
| Phase | Single Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Body Material | GI |
| Brand | Riya |
| Country of Origin | Made in India |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Destroying mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors. Cautions: Don't deposit plastic, melting products and Wet napkins.
Additional Information:
- Delivery Time: 3-5 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cloth Bag Vending Machine
Product Price: Rs 30,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Manual |
| Storage Capacity | 100 Bags |
| Bag Type | Cloth Bag |
| Bag Capacity | 100 bags |
| Payment Mode | Coin |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | Shopping Mall, Retail Store, Railway Station, Metro Station |
| Number Of Slots | 1 Slot |
| Power Supply | 230 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bag Vending Machine
Product Price: Rs 28,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Manual |
| Storage Capacity | 100 Bags |
| Bag Type | Cloth Bag |
| Bag Capacity | 100 bags |
| Payment Mode | Free Dispense |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Payment Type | Cash |
| Type of machine | cloth bag vending machine |
| Usage Area | Metro Station, Retail Store, Shopping Mall |
| Number Of Slots | 1 Slot |
| Power Supply | 230 V AC |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Delivery Time: 3 to 5 days
- Packaging Details: Wrapped with stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback