- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Sanitary Pad Vending Machine
Sanitary Pad Vending Machine
We are a leading Manufacturer of automatic sanitary napkin vending machine, coin operated sanitary nappy vending machine and electric model sanitary napkin vending machine from Tiruppur, India.
Automatic Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 15,500 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Operation Mode | Automatic |
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 60 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Usage/Application | Schools & Colleges |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Mounting | Wall Mounted |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Material | gi |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Public Toilet, College, Metro Station, Mall, School, Office, Hospital |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15 Kg |
Additional Information:
- Delivery Time: 4-7 Days
- Packaging Details: Wrapped in Stretch Film with Carton Box Packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Coin Operated Sanitary Nappy Vending Machine
Product Price: Rs 6,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 30 Napkins |
| Payment Mode | Free Dispense |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240V |
| Usage Area | Office, Hospital, Mall, Public Toilet, Metro Station, School, College |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 8 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 30/Week
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Electric Model Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 6,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 30 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Mounting | Wall Mounted |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Material | GI |
| Usage Area | Office, College, Metro Station, Public Toilet, School, Hospital, Mall |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Operation Mode | Automatic |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors. Cautions: Don't deposit plastic, melting products and Wet napkins.
Additional Information:
- Production Capacity: 2000/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback