- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Napkin Sanitary Vending Machine
Napkin Sanitary Vending Machine
Prominent & Leading Manufacturer from Tiruppur, we offer riya napkin vending machine, sanitary napkin dispenser rv103, anytime sanitary napkin vending machine, coin operated sanitary napkin dispencer, automatic coin operated napkin vending machine and riya coin operated napkin vending machine.
Riya Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 8,500 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Manual |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| With Sanitizer | No |
| Usage Area | Mall, Office, Public Toilet, School, College, Metro Station, Hospital |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Coin operated mechanism
- Available in different colors.
Additional Information:
- Delivery Time: 3-7 Days
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanitary Napkin Dispenser RV103
Product Price: Rs 10,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 90 |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | Hospital, Mall, Public Toilet, School, College, Office, Metro Station |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 2000/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Anytime Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 8,500 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 30 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 30 napkins |
| Usage/Application | Schools & Colleges |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | School, Office, College, Mall, Hospital, Metro Station, Public Toilet |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 25 Kg |
| Machine Type | Automatic |
| Automation Grade | Manual |
-
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Automatic Sanitary Nappy Vending machine
Additional Information:
- Production Capacity: 30/Week
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in Stretch Film with Carton Box Packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Coin Operated Sanitary Napkin Dispencer
Product Price: Rs 8,500 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | College, Metro Station, Mall, Office, School, Hospital, Public Toilet |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Machine Type | Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 300/Month
- Delivery Time: 1-3 Days
- Packaging Details: Wrapped in Stretch Film with Carton Box Packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Coin Operated Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 17,000 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 60 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Schools & Colleges |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | GI |
| Usage Area | Mall, Public Toilet, College, School, Hospital, Office, Metro Station |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15 Kg |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 100/Month
- Delivery Time: 5-6 Days
- Packaging Details: Wrapped in Stretch Film with Carton Box Packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Riya Coin Operated Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 15,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Usage Area | Hospital, Metro Station, Public Toilet, College, Office, Mall, School |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Shape | Rectangle |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Dispensing Rate | 1 per coin |
| Mounting Type | Wall Mounted |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 100
- Delivery Time: 3-7 Days
- Packaging Details: Carbon box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Wall Mounted Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 13,000 / unitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 unit
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Manual |
| Storage Capacity | 100 Napkins |
| Napkin Capacity | 25 napkins |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Offices |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | gi |
| Usage Area | College, School, Metro Station, Public Toilet, Office, Mall, Hospital |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Type Of Napkins | Folded |
| Voltage | 240 v |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 year warranty |
| Weight | 25 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Payment Mode | Coin |
| Machine Operating Type | Token |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 150/month
- Delivery Time: 3 to 5 days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Manual Cloth bag Dispenser Machine
Product Price: Rs 9,599 / unitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 unit
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Bag Type | Cloth Bag |
| Bag Capacity | 50 bags |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Schools & Colleges |
| Payment Mode | Coin |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Usage Area | Airport, Shopping Mall, Hospital, Office, Metro Station, Railway Station, Retail Store |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Number Of Slots | 1 Slot |
| Machine Operating Type | Token |
| Power Supply | 230 V AC |
| Type Of Napkins | Folded |
| Voltage | 240 v |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 year warranty |
| Weight | 19 kg |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 300/ month
- Delivery Time: 3 to 5 days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Used Napkin Burning Machine
Product Price: Rs 45,000 / unitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 unit
Product Brochure
Product Details:
| Daily Capacity | 1000 pads /day |
| Capacity | 100 napkins/day |
| Power Rating | 1 kW |
| Mounting | Floor Standing |
| Type Of Incinerator | sanitary napkin incinerator |
| Power Source | Electrical |
| Phase | Single Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Waste Type | Ash |
| Body Material | gi |
| Usage/Application | school ,college ,hospital ,industries,&etc... |
| Average Burn Out Time | 45 mins |
| Material | Galvanized Metal |
| Country of Origin | Made in India |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Destroying mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors. Cautions: Don't deposit plastic, melting products and Wet napkins.
Additional Information:
- Delivery Time: 3 - 5 days
- Packaging Details: wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback