- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Automatic Sanitary Napkin Vending Machine
Automatic Sanitary Napkin Vending Machine
We are a leading Manufacturer of automatic napkin vending machine with coin operation, automatic sanitary napkin vending machine for schools, wall mounted automatic sanitary napkin vending machine, sanitary napkin incinerator, sanitary napkin burning machine for maternity hospital and anytime automatic sanitary napkin vending machine from Tiruppur, India.
Automatic Napkin Vending Machine With Coin Operation
Product Price: Rs 15,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Free Dispense |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Mall, Office, Hospital, Public Toilet, Metro Station, School, College |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 100/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in film with stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Sanitary Napkin Vending Machine for Schools
Product Price: Rs 20,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 90 |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | School, Public Toilet, Mall, Office, Metro Station, Hospital, College |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 300/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Wall Mounted Automatic Sanitary napkin vending machine
Product Price: Rs 22,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 90 |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Office, Mall, Metro Station, Hospital, Public Toilet, School, College |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 300/Month
- Delivery Time: 3-5 days
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanitary Napkin Incinerator
Product Price: Rs 19,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Daily Capacity | 30 items/day |
| Power Rating | 0.5 kW |
| Mounting | Wall Mounted |
| Capacity | 30 kg/batch |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Phase | Single Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Body Material | GI |
| Brand | RIYA |
| Country of Origin | Made in India |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Destroying mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors. Cautions: Don't deposit plastic, melting products and Wet napkins.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanitary Napkin Burning Machine For Maternity Hospital
Product Price: Rs 25,500 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Daily Capacity | 500 items/day |
| Power Rating | 0.5 kW |
| Mounting | Wall Mounted |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Power Source | Gas |
| Phase | Single Phase |
| Operation Mode | Automatic |
| Waste Type | Sanitary Napkin |
| Body Material | GI |
| Usage/Application | House, Office, Educational Institutions |
| Packaging Size | 1.5 Feet |
| Brand | Riya |
| Treatment | GI with Powdered Coating |
| Average Burn Out Time | 30 Mins |
| Material | Galvanized Metal |
| Automation Grade | Automatic |
| Weight | 12.5 Kg |
| Voltage | 240V |
| Heater Power | 500W |
| Country of Origin | Made in India |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Destroying mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors. Cautions: Don't deposit plastic, melting products and Wet napkins.
Additional Information:
- Delivery Time: 3-5 Dys
- Packaging Details: Carton Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Anytime Automatic Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 16,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Machine Type | Automatic |
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 75 napkins |
| Automation Grade | Automatic |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Metro Station, Public Toilet, College, Hospital, Mall, Office, School |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 30/month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: wrapped with stretch film in carton box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Automatic Sanitary Nappy Vending Machine
Product Price: Rs 10,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Free Dispense |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | School, College, Office, Metro Station, Hospital, Mall, Public Toilet |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 18 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 200/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in strtch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Electrical Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 19,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 90 |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Power | 240 v |
| Usage Area | Hospital, Mall, Metro Station, College, Public Toilet, School, Office |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Voltage | 240 V |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 100/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Wrapped in stretch film with carton box packing
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Electric Type Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 8,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Storage Capacity | 50 Napkins |
| Payment Mode | Coin |
| Napkin Capacity | 50 napkins |
| Mounting | Wall Mounted |
| Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Office, Metro Station, Mall, Hospital, School, College, Public Toilet |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type Of Napkins | Folded |
| Brand | Riya |
| Dispensing Rate | 1 |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 15+ |
| Country of Origin | Made in India |
| Machine Type | Manual |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Hospitals,Office,Schools & Colleges |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- EasyMask Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated body,
- Ceramic insulation for excellent thermal protection,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Production Capacity: 2000/Month
- Delivery Time: 3-5 Days
- Packaging Details: Carton box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Upi Operated Vending Machine
Product Price: Rs 30,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Brand | RIYA |
| Capacity | 120 |
| Automation Grade | Automatic |
| Type of Machine | Sanitary Napkeen Vending Machine |
| Country of Origin | Made in India |
- Fully Automatic technology Easy to use,
- Easy Napkin Dispensing mechanism,
- Eco-Friendly System,
- Mild steel with Powder coated bod,
- Available in different colors.
Additional Information:
- Delivery Time: 3 TO 5 DAYS
Yes! I am InterestedRequest A Callback